Ostatnim razem: Niesamowity pech Brożka

30
lip

Mecze Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze są dla kibiców obu drużyn bardzo prestiżowe. Po ostatnich derbach panuje jednak bezkrólewie, bowiem gliwiczanie po remisie 2-2 podzieli się punktami z Trójkolorowymi.

Marcowe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Górnika, jednak zabrzanie nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi. Najlepszą okazję zmarnował Bartosz Iwan, którego potężne uderzenie z narożnika pola karnego efektownie zatrzymał Dobrivoj Rusov. Gliwiczanie długo nie mogli zagrozić bramce rywala, a ten to wykorzystał.

W 35. minucie po dośrodkowaniu w pole karne obrońcy Piasta popełnili błąd, nie zatrzymując pozornie łatwego zagrania. Wykorzystał to Rafał Kosznik, który płaskim uderzeniem wyprowadził gości na prowadzenie. Na gliwiczan podziałało to jak płachta na byka, lecz Tomasz Podgórski czy Kamil Wilczek nie wykorzystali swoich okazji.

Gospodarze jednak nacierali, czego efektem było piękne trafienie Gerarda Badii w końcówce pierwszej połowy. Po strzale Hiszpana piłka zdjęła pajęczynę z bramki Pavelsa Steinborsa.

Po zmianie stron spotkanie było wyrównane, a żadna ze stron nie była w stanie zmienić oblicza meczu. Dopiero wpuszczenie na boisko Bartosza Szeligi dało pewną zmianę. „Szeli” po dwóch minutach od wejścia na plac gry umieścił piłkę w siatce, co poprzedziła efektowna asysta piętką w wykonaniu Wilczka.

Gdy wydawało się, że Piastowi już nic nie odbierze radości ze zwycięstwa, fatalny w skutkach błąd popełnił Piotr Brożek. Doświadczony defensor tak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, że skierował piłkę do siatki Rusova, czym ustalił wynik derbów na 2-2.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2-2 (1-1)
0-1 - Rafał Kosznik 35'
1-1 - Gerard Badia 43'
2-1 - Bartosz Szeliga 64'
2-2 - Piotr Brożek 87'(sam)

Piast: Dobrivoj Rusov - Tomasz Mokwa, Hebert Silva Santos, Kornel Osyra, Piotr Brożek - Tomasz Podgórski (62' Bartosz Szeliga), Radosław Murawski, Konstantin Vassiljev, Gerard Badia (85' Adrian Klepczyński) - Sasa Zivec (72' Carles Martinez) - Kamil Wilczek.

Górnik: Pavels Steinbors - Adam Danch, Błażej Augustyn, Mariusz Magiera - Roman Gergel, Radosław Sobolewski (29' Oleksandr Szeweluchin), Erik Grendel, Bartosz Iwan (62' Robert Jeż), Łukasz Madej (78' Szymon Skrzypczak), Rafał Kosznik - Wojciech Łuczak.