Murawski: Gramy swoje

29
sie

Piast Gliwice powiększył swój dorobek punktowy, dzięki pewnej wygranej nad Górnikiem Łęczna. Kolejne znakomite spotkanie rozegrał dla Niebiesko-czerwonych kapitan Radosław Murawski, którego wysiłek został nagrodzony bramką na 1-0.

- Nasza gra wygląda dobrze, z czego jestem bardzo zadowolony. Gramy swoje i to jest najważniejsze. Nie sięgamy myślami zbyt daleko. Skupiamy się na swojej grze - nie możemy się podpalać - powiedział popularny Muraś.

Gole Radka Murawskiego i Kornela Osyry to premierowe trafienia Polaków w tym sezonie. Radek nie krył radości ze strzelonej przez siebie bramki, ale nie zapomniał również o golu Kornela Osyry - Zdobyta bramka, która dała prowadzenie bardzo mnie ucieszyła. To mój drugi gol w Ekstraklasie. Wynik podwyższył Kornel, który przy stałych fragmentach wykorzystuje swój wzrost. Dziś zrobił to znakomicie.

Pozycja lidera Ekstraklasy wbrew wcześniejszym opiniom nie splątała nóg piłkarzom Piasta - Przystępując do meczu w roli gospodarza oraz lidera Ekstraklasy o dziwo nie czuliśmy presji. Wyszliśmy na to spotkanie bardzo skoncentrowani i to był klucz do sukcesu.

Radek Murawski wspomniał również o błędach, które popełnili, ale jak sam przyznał postawa Kuby Szmatuły i trochę szczęścia dało Piastunkom trzy punkty - Dziś pomimo wygranej trzeba zaznaczyć, że popełniliśmy kilka błędów, ale na szczęście nie zostały one wykorzystane. Trochę szczęścia też mieliśmy, ale nie należy zapominać, że na wysokości zadania stanął dziś również Kuba Szmatuła.

Gliwicki zespół czekają teraz niemal dwa tygodnie przerwy. Swoje mecze w eliminacjach do Euro 2016 rozgrywać będą europejskie reprezentacje. Na zgrupowanie kadry U-21 wyjeżdża również Muraś - Myślę, że ta przerwa będzie dla nas korzystna. Trochę odpoczniemy, zaleczymy kontuzje i popracujemy nad zdarzającymi się w naszej grze błędami. Jeśli chodzi o mnie to w piątek wyjeżdżam na zgrupowanie kadry U-21 - zakończył kapitan Piasta Gliwice.