Droga do 1/8 finału Pucharu Polski

29

Pierwszy mecz "Piastunek" w tegorocznym Pucharze Polski odbył się w Puławach, gdzie miejscowa Wisła postawiła gliwiczanom twarde warunki, a sam wynik rozstrzygnąć musiały karne. Natomiast bełchatowianie swoją przygodę w pucharze rozpoczęli od zwycięstwa nad Flotą Świnoujście.

W 1/16 Piast mierzył się z Wisła Puławy. Do dziewięćdziesięciu minutach i dodatkowych trzydziestu na tablicy utrzymywał się wynik 1-1. Bramkę dla Niebiesko-czerwonych zdobył Wojciech Kędziora, a dla gospodarzy trafienia zaliczył Konrad Nowak. W serii rzutów karnych lepsi okazali się gliwiczanie, którzy pokonali rywali 4-3. Świetną obroną karnego popisał się Jakub Szmatuła.

"Brunatni" po ciężkim meczu w Świnoujściu wywieźli cenne trzy punkty. Pierwsza na prowadzenie wyszła flota za sprawą Charles Nwaogu, który w trzydziestej pierwszej minucie pokonał Emilijusa Zubasa. GKS odpowiedział pół godziny później. Wyrównującą bramkę dla gości zdobył Łukasz Wroński. Dzięki Michałowi Makowi bełchatowianie nie musieli rozgrywać dogrywki. Napastnik w dziewięćdziesiątej minucie strzelił gola na 2-1 i zapewnił awans do 1/8 pucharu.