Carles Marc: Żałuję, że nie udało się odwdzięczyć kibicom

18
Carles Marc starał się uprzykrzać dziś jak mógł życie Sebastiana Mili, lecz drużyna reprezentacyjnego pomocnika zdobyła trzy bramki, rozstrzygając mecz już na początku drugiej połowy.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na porażkę gliwiczan. - Bardzo ciężko jest wytłumaczyć tę porażkę, bo jeszcze w pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się bardzo solidnie. Przetrwaliśmy wrocławską "nawałnicę". Dwa szybkie gole to efekt kilku momentów słabości, które tak mocna drużyna jak Śląsk wykorzystała bezlitośnie - powiedział Carles.

- Kiedy zawodnik przestaje wierzyć w możliwość odwrócenia losów takiego meczu? Zawsze walczymy do końca, próbujemy atakować, bo wystarczy strzelić jedną bramkę i mecz może przybrać zupełnie inny przebieg. Jednak przegrywając 0:3, przyznam się, że w samej końcówce straciliśmy już jakiekolwiek złudzenia na punkty w tym meczu - dodał Hiszpan.

Defensywny pomocnik zaznaczył, że bardzo ważna była pomoc kibiców, za co im z całego serca dziękuje. - Bardzo dziękuję wszystkim kibicom, którzy dla nas przejechali tyle kilometrów. Byliście wspaniali, wspieraliście nas fantastycznie, dlatego tym bardziej przykro mi, że nie potrafiliśmy się Wam odwdzięczyć wynikiem. Oddałem moją koszulkę jednemu z kibiców aby podziękować za ten doping.

Tłumaczenie: Bartosz Otorowski, Sonia en Polonia